Co to jest CMS i na czym polega?

Czym jest CMS i z czym to się je?CMS z angielskiego Content Management System czyli Systemem Zarządzania Treścią jest to panel administracyjny, w którym zamieszczone są wszystkie kategorie, atrybuty, dodatki, treści, wygodny, powinien być łatwy oraz szybki w obsłudze. Głównym zadaniem tego oto systemu jest ułatwienie pracy administratorowi witryny przy wykonywaniu czynności związanych ze zmieną i aktualnością treści przez administratora.

Wszystkie systemy CMS zapewniają nam wysoką funkcjonalność oraz możliwość wykorzystania w różnych projektach internetowych, dzięki ciągle powiększającej się ilości dodatków oraz aktualizacji. System ten sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy jest duże zapotrzebowanie na często zmianę treści bądź też operacji wykonywanych przez administratora na witrynie. Jeżeli planujesz aby Twój serwis składał się z dużej liczby tekstów to najlepszą możliwością jest zainwestowanie właśnie w CMS, dzięki któremu wykonywanie czynności stanie się szybsze i łatwiejsze.

System CMS jest tak stworzony, aby większość czynności w nim można było wykonać z poziomu samej przeglądarki internetowej bez wymagania edytora HTML, czy również FTP. System CMS posiada wbudowany system który weryfikuje użytkowników stąd też po zalogowaniu się na swoje własne konto, każdy użytkownik posiada dostęp do informacji, na które dał mu możliwość administrator, gdyż to on decyduje co widzą użytkownicy.

Dzięki systemowi CMS wybrane osoby mogą samodzielnie aktualizować serwis, stanowczo upraszcza wszelkiego rodzaju czynności administracyjne. Weźmy na przykład redaktora informatora internetowego, chcąc dodać nowy artykuł nie musi się gimnastykować w kodzie, po prostu loguje się do panelu administracyjnego, po czym wybiera moduł do dodawania tekstów i wpisuje swoją treść artykułu do odpowiednich pól, zawartych w systemowym formularzu. Nie jest wymagana od niego znajomość kodu, czy też żadnego języka programowania, jak to jest bez posiadania takowego systemu. Dzięki systemowi administracyjnemu(CMS) możemy skupić się na innych aspektach serwisu, nie martwiąc się o czas i wiedzę.

W jakich rozwiązaniach należy postawić na CMS?

Konieczność wdrożenia systemu administracyjnego ma miejsce wtedy , kiedy rozmiar wymaganego serwisu przekracza stanowczo liczbę plików HTML możliwą do łatwego przerobienia oraz zrozumienia przez doświadczonego programistę, oczywiście chodzi tutaj o kod. Kiedy zawartość treści oraz informacji jest często zmieniana lub edytowana, nie da się stworzyć strony bez systemu zarządzania. Jeżeli też serwis posiada informacje tajne, bądź stosunkowo ukryte przed użytkownikami, jeżeli baza danych powinna być idealna pod duże zaplecze typu sklepowe bądź też portalowe. System CMS należy najpierw przetestować i wybrać najłatwiejszy, bądź też preferowany przez profesjonalistów.

Komentarze   

 
0 #1 Marysia 2014-10-01 06:58
Bardzo ciekawy artykuł, od niedawna planuje stworzenie strony www. Dzięki temu, wiem już na co mam się zdecydować.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież