Komercyjna wyszukiwarka, czyli jak się pozbyć Delta Search?

Komercyjna wyszukiwarka Delta Search, z cyklu.. Jak się jej pozbyć?Zacznijmy od tego czym właściwie jest Delta Search, otóż jest to swego rodzaju wyszukiwarka, której twórcy w pogoni za łatwym dochodem przekraczają pewne granice dobrego smaku i rozsądku. Jednym z wiadomych faktów jest ten, że niechciany program jest używany tylko w celu komercyjnym, gdyż zawiera on reklamy promujące zarówno produkty jak również usługi, które powszechnie uważamy jako SPAM. Warto również wspomnieć o fałszowaniu wyników wyszukiwania, które są całkowicie różne, niż te które prezentowane są przez wyszukiwarkę Google. Pomijając już ten fakt, wyszukiwarka inicjuje procesy, które nie tylko przenoszą nas na strony przepełnione reklamami, ale również takie, które mogą zainfekować nasz komputer. Jeżeli wirus, przez wyszukiwarkę Delta Search dostanie się na nasz dysk twardy, Delta Search samoczynnie zmienia ustawienia komputera dotyczące wyboru domyślnej wyszukiwarki, zakładek, czy również samej strony startowej. Wirus jest na tyle złośliwy, że atakuje naszą każdą przeglądarkę, wyświetla stronę Delta-search.com zawsze wtedy kiedy przechodzimy do nowej karty używając zarówno IE, Google Chrome, Safari, a także Mozilli Firefox. Należy pamiętać iż żadna firma nie poleca korzystania z tej oto wyszukiwarki, ponieważ jest ona w rzeczywistości szkodliwą aplikacją, która sprowadzi na nas wiele nerwów, chociażby samym fałszowaniem wyników. Ta wścibska wręcz wyszukiwarka instalować może się sama, należy zwracać szczególną uwagę na nowe aplikacje naszych przeglądarek i od razu je usuwać.

W jaki sposób mogę zainstalować delta search na moim komputerze?

Wspomnianą wyszukiwarkę można nabyć na dwa różne sposoby, możemy ściągnąć ją z oficjalnej strony manualnie, czyli ręcznie, bądź też pewnego dnia niczego nie świadomi po prostu znaleźć ją na naszym komputerze. Zaś druga metoda tyczy się dodatkowego oprogramowania, które jest najczęściej pakowane z takimi lub podobnymi oprogramowaniami, które zaśmiecają nas reklamami. W celu uniknięcia wyszukiwarki Delta Search na naszym komputerze powinniśmy zawsze zwracać dużą uwagę na każdą instalację bądź też ściągania oprogramowań na nasz komputer, świadomie, bądź też nie świadomie. Należy czytać co się pobiera i czy jest to przez nas oczekiwane. Delta Search jest stworzona na podobe Yahoo! Jednakowoż, wirus delta search przenosi nas na swoją oficjalną stronę pokazując nam przy tym sfałszowane wyniki wyszukiwania. Każdego denerwuje pop-up, spam oraz nadmierne reklamy – Delta jest tym wręcz przepełniona, należy więc szybko ją usunąć.

Jak usunąć Delta Search z systemu?

Często się zdarza, że podczas próby usunięcia wirusa z dysku twardego, powinniśmy usunąć go najpierw z menu Start, wchodząc w Panel Sterowania -> Dodaj/Usuń programy, dopiero później zabrać się za usuwanie z przeglądarki. Oczywiście każda przeglądarka działa inaczej i posiada inne funkcje, dlatego też opiszemy usunięcie wadliwej wyszukiwarki na podstawie większości przeglądarek:

Internet Explorer

Otwieramy naszą przeglądarke po czym wchodzimy w Narzędzia, przechodzimy w Opcje internetowe dalej w Strona główna (wpisujemy Google bądź też inny adres, który chcemy mieć jako stronę startową i zamykamy narzędzia.

Mozilla Firefox

Otwieramy przeglądarkę, przechodzimy do Narzędzia, po czym wchodzimy w opcje ogólne, klikamy Startup, teraz powinniśmy wybrać “Pokaż pustą stronę” w momencie, kiedy Firefox się uruchomi bądź też wybierzemy konkretną witrynę, jak np Google albo podobną, powinniśmy posiadać już oryginalną witrynę.

Google Chrome

Należy otworzyć Google Chrome, klikając na ikonke z prawym górnym rogu, przechodzimy do ustawień, w których wybieramy zarządzanie wyszukiwarkami i w tym miejscu zmieniamy wyszukiwarkę na Google bądź inną dobrze nam znaną, po czym usuwamy Dealta Search z listy. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki, należy sprawdzić, czy w otwartej karcie, widzimy pustą stronę, jeżeli jednak problem dalej się pojawia należy sprawdzić w/w punkty.

Najważniejszą rzeczą którą powinno się zrobić w przypadku gdy sami nie instalowaliśmy wyszukiwarki Delta Search, jest przeskanowanie swojego komputera za pomocą antywirusa posiadającego opcję SpyHunter.

Komentarze   

 
0 #4 Amelia 2014-10-01 07:01
Dziękuje wam!!!
Od tygodnia nie potrafie pozbyć się tego badziewia z przegladarki! Dzięki wam załatwiłam to od razu, teraz będę bardziej uważała!
Cytować
 
 
0 #3 Karolina 2014-03-10 00:10
Dzięki wielkie tyle się z tym męczyłam, dzięki waszemu artykułowi poradziłam sobie z tym
Cytować
 
 
+2 #2 Konrad 2013-08-26 19:30
Dziękuje wam za ten poradnik mimo że nie jestem specem od komputera i miałem z tym problem to jakoś sobie poradziłem, dziękuje za jasne wytłumaczenie bardzo mi to pomogło.
Cytować
 
 
+3 #1 Tuszu 2013-08-07 21:51
Wspaniały poradnik, strasznie męczyłam się z tą wyszukiwarką, dzięki za pomoc! ;-)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież