Jak w łatwy sposób skopiować stronę i otworzyć ją w innym miejscu, poradnik w oparciu o system Wordpress.

Tworzenie kopii witryny opartej na systemie WordPressZbudowanie nowej strony w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu, dużo łatwiej jednak jest ją bądź ważne dla nas jej elementy utracić. Często może być to spowodowane własnymi błędami, czy nie ostrożnością na przykładzie instalacji niebezpiecznych oprogramowań, inwencji osób trzecich nie mających zbyt dużego pojęcia o utrzymywaniu strony, bądź też hakerów, którzy tylko czekają aby włamać się na witrynę i narobić szkód. W wielu przypadkach takie niechciane operację kończą się nie tylko na utracie strony internetowej, stratą potencjalnych klientów, ważnych danych, a w najgorszym przypadku stratą e-biznesu.

Jak zapobiec takim skutkom, jak uchronić się przed kradzieżą?

W przypadku stron opartych na Systemie Wordpress, ważną rolę odgrywają wtyczki, a szczególnie jedną, którą Państwu polecamy - WordPress Database Backup, czyli regularne robienie backupu bez naszej inwencji.

Jedna z ważnych wtyczek, która w znaczny sposób uchroni nasz biznes online.

Wtyczka o której wspomnimy służy do robienia backupu, czyli tak zwanej kompleksowej kopii zapasowej, przydatnej w przywracaniu utraconych danych.

Kompleksowa kopia zapasowa, czyli o co dokładnie nam chodzi.

Po pierwsze najważniejsze kopia wszystkich pojedynczych stron oraz informacji, kopię wszystkich ważnych wtyczek oraz ich ustawień, kopię zakodowanego szablonu, wszystkie kategorie oraz tagii. Wyżej wymieniona wtyczka działa na zasadzie, iż kopia zapasowa strony wykonana przy pomocy tej właśnie wtyczki, może być w późniejszym czasie kompleksowo przeniesiona zarówno na inną domenę oczywiście z uprzednio zainstalowanym WordPressem, lub też na tą samą domenę, kiedy po prostu stracimy naszą stronę.

Kopie można przechowywać na serwerze, nośnikach jak również w załączniku mailowym, nie obawiając się o jej bezpieczeństwo. Zarówno wykonanie takiej kopii jak również wdrożenie jej jest bardzo szybkie, nie zajmuje więc wiele czasu a może w ogromny sposób przyczynić się do odzyskania potrzebnych nam danych. Naszą wtyczkę możemy wykorzystywać wielokrotnie, na wielu domenach, jednakowoż tylko w oparciu o system Wordpress

Komentarze   

 
0 #2 Kamilek 2014-10-01 07:05
Uważam tak jak przedmówca, jednak do katalogów wp jest najlepszy i najszybszy.
Cytować
 
 
0 #1 Patryk 2014-03-10 00:13
Osobiście uważam że wordpress jest kompletnie bez użyteczny przy tworzeniu jakościowych stron internetowych z racji tego że ma praktycznie zerowe zabezpieczenia i znikomą optymalizacje jedyne poprawki które wchodzą to poprawki wyglądowe a nie łatanie ważnych dziur które potrafią pokonać nawet gimnazjaliści
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież