Marketing afiliacyjny, czyli jak skuteczne zwiększyć swoje zyski

Marketing afiliacyjny, czyli skuteczne zwiększenie swoich zyskówZarówno marketing afiliacyjny jak również partnerski, znany jest globalnie jako affiliate marketing, jest on jednym z najbardziej dochodowych rodzajów e-biznesu. Biznes ten wyznaje prostą zasadę – ja promuje Twój produkt, Ty płacisz mi prowizje od sprzedaży, jest to bardzo prosta zasada, jak również niewiele kosztowne zajęcie.

Jest bardzo dużo informacji odnośnie tej formy marketingu, dlatego podzielimy się dzisiaj z Państwem jedną z jeszcze bardziej skutecznych strategii, która znacząco zwiększy zyski oraz wpływy, dzięki promowaniu produktów i usług osób trzecich jak również będzie miała wpływ na sprzedaż Państwa produktów czy usług i znacząco poprawi wykres sprzedaży. Przedstawimy Państwu 6 prostych etapów tej oto strategii.

Zacznijmy od wyboru produktów lub usług, które chcemy promować, musi być to zgodne z Państwa etyką, z pewnością coś sprawdzonego i wartościowego cieszącego się uznaniem wśród klientów i dużym zainteresowaniem na rynku.

Następnym ważnym krokiem będzie zachęta dla potencjalnych klientów, czyli stworzenie jakiegoś prezentu (małego bonu sika), który przede wszystkim musi być adekwatny do promowanego produktu czy usługi, nie powinien go zastępować, ale uzupełniać, prezent powinien zawierać ważne informacje dodatkowo promujące w/w usługi. Bonusem może być ebook w formie PDF, plik audio , wartościowe oprogramowanie, instrukcja obsługi w formie ciekawego video.

Krok trzeci powinien być uzupełnieniem kroku pierwszego oraz drugiego tak jakby opublikowanie na swojej własnej witrynie informacji o usłudze czy produkcie oraz zareklamowanie upominku, porównując oczywiście do innych marek czy produktów.

Po czwarte ważne jest umieszczenie informacji, w jaki sposób można otrzymać wyżej wspomniany upominek. Warto zawrzeć informację o czyszczeniu Cookiem, ważne jest podanie kontaktu który pomoże potencjalnym klientom w kontakcie odnośnie bonusu, jednakże nie powinno się zapominać o linku zabezpieczającym pobranie bonusu.

Krokiem piątym jest pozycjonowanie swojej witryny, a w szczególności podstronę która zawiera dane bonusowe.

Na samym końcu, najważniejszym jest krok szósty. Nie warto się poddawać, po przeprowadzonych kampaniach, skrupulatnie powinni Państwo zaczynać nowe, oczywiście wyciągając naukę z poprzednich, warto zarejestrować spostrzeżenia, zwracać uwagę na to co się sprawdza a co zawodzi, no i oczywiście testować nowe rozwiązania.

Zachęcamy do komentowania, może posiadają Państwo inne spostrzeżenia oraz pomysły odnośnie marketingu afiliacyjnego? Chętnie wymienimy się informacjami oraz doradzimy.

Komentarze   

 
0 #2 Anastazja 2014-10-01 07:11
Ostatnio zastanawiałam się, jak poprawić rozpoznawalność mojej strony www. Ten artykul bardzo mi pomógł.l Dziękuję serdecznie.
Cytować
 
 
0 #1 Alicja 2014-03-10 00:54
Korzystałam z usług firmy Kabza, którzy wykonali dla mnie marketing szeptany. Jestem bardzo zadowolona z efektów i właśnie zamówiłam czwarty pakiet, serdecznie polecam
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież