Android i iPhone - dodatki SEO przydatne przy pozycjonowaniu

SEO dodatki na Androida i iPhonaCzy do pozycjonowania naszych stron wystarczy zwykły smartfon? Przecież na smartfonie łatwiej jest nam napisać powieść aniżeli przeprowadzić kampanię SEO. Nie należy się zniechęcać, bo przecież nie znaczy to, że aplikacje na nowej technologii telefony nie mają pracownikom branży SEM nic do zaoferowania Osiąganie szczytowych miejsc w wyszukiwarkach jest bardzo złożonym procesem, który polega na ciągłym szpiegowaniu konkurencji, porównywaniu się z nią oraz podejmowaniu różnorakich wysiłków, aby ją przebić. Smartfon, którego zawsze mamy w zasięgu ręki jest doskonałym narzędziem do ciągłego sprawdzania wskaźników oraz poczynań konkurencji, dając nam tym samym więcej czasu na przemyślenie strategii oraz postępowania. Przedstawiamy Państwu w naszym artykule kilka bardzo fajnych narzędzi SEO, przeznaczonych na telefony oraz krótkie opisy.

Co możesz zrobić dzięki smartfonowym aplikacjom SEO/PPC?

W szybki sposób możesz sprawdzić pozycję wybranego adresu internetowego dla zadanych fraz kluczowych, wykonać prosty audyt, dla wybranej witryny, sprawdzić back linki oraz liczbę zaindeksowanych podstron czy wskaźnik PR.

Dzięki aplikacjom SEO masz również szybszy dostęp do newsów oraz porad z branży SEO, w szybki sposób znaleźć słowa kluczowe dzięki keyword research oraz w szybki sposób sprawdzi jakie frazy znajdują się na przeglądanej witrynie, posiadamy również dostęp do konta w Google Analytics.

Firma Kabza radzi, jakie wybrać aplikacje na Androida

Szczególnie kiedy odniesiemy się do aplikacji na Androidzie, mimo iż Android Market uznawany jest za śmietnik, nie można w nim znaleźć najwyższej jakości aplikacji, zatem już w artykule oceniliśmy niżej wspomniane aplikacje. Robimy to dla Państwa, gdyż uważamy że nie opłaca się tracić czasu na ich sprawdzanie. Wszystkie aplikacje, przy których nie podaliśmy cen są oczywiście darmowe oraz przez nas testowane.

Aplikację PageRank oceniliśmy w przedziale od 1 do 3, jako jeden. Jest to prosta aplikacja do sprawdzania back linków oraz PR-u.

SECocpit dodatek podpowiadający słowa kluczowe, który filtruje frazy oraz sortuje je. Na smart fonach wymaga jednak zakładania konta, mimo tego iż jest darmowa wymaga posiadania usługi SECockpit, w naszej skali 1 na 3.

Buddy SEO jest to całkiem niezła aplikacja w której wpisujemy adres strony, po czym odzyskujemy jej PR, ranking Alexy, liczbę zaindeksowanych podstron ; linków przychodzących, oraz wieku domeny. Tej aplikacji daliśmy ocenę 2.

SEO Tip Guide, niczym japońskie ciasteczko z wróżbą, losuje nam ciekawe porady SEO, bardzo łatwa – każdego dnia klikamy tylko na strzałkę przechodzącą do następnej porady, w naszym uznaniu ma ocenę 1.

SEO RANK PRO ocena oczywiście jeden, jak sama nazwa wskazuje narzędzie do sprawdzania pozycji naszych domen.

Analytix, dostał on nas ocenę 3 z wielkim plusem, jest to jedna z najlepiej wykonanych aplikacji dla systemu Google Analytics. Daje nam dostęp do wszystkich typowych statystyk, niestety płatna, ale bardzo opłacalna, cena jaką trzeba zapłacić za użytkowanie tej aplikacji to 6,73 zł.

Pocket SEO Reference Free, ma od nas ocenę dwa, zawiera listy witryn z których możemy pozyskać potrzebne dla nas linki. Witryny w aplikacji posortowane w kategorie, które zawierają między innymi serwisy bookmarkingowe, serwisy z informacjami prasowymi, serwisy z artykułami, wszelkiego rodzaju katalogi oraz fora. Wszystkie witryny zastosowane w tej aplikacji są anglojęzyczne.

Polecamy również kilka aplikacji na iPhona.

Domain Tracker za jedyne 0,99 USD pozwala sprawdzić nam PR oraz zapisać domeny do szybkiego sprawdzenia, u nas niestety nie działał.

SEO Search Ranking, który śledzi nieograniczoną liczbę domen oraz słów kluczowych , bardzo łatwa w obsłudze aplikacja kosztująca 2,99 USD.

Analytics App, aplikacja która pozwala nam śledzić wszystkie ważne statystyki dla wybranych przez nas domen, połączona z Google Analytics a jej cena to 6,99 USD.

Warto zatem poszerzać wiedzę odnośnie naszych telefonów, gdyż mogą posłużyć nie tylko jako zabawki ale również narzędzie pracy.

Komentarze   

 
0 #2 cherry 2014-10-01 07:17
Ja również dziękuję. W moim szybkim życiu bardzo przydadzą się te programy na tablecie czy smarcie. Samemu szukac ich trudno, ale z pomocą specjalistów, jest to bardzo łatwe i przyjemne. Dziękuję.
Cytować
 
 
0 #1 Sjana 2014-03-10 00:59
Dzieki za informacje oraz bardzo przydatne programy, nie sadziłem, że są już tak rozwinięte dodatki na telefon jak te, pobrałem wszystkie i jak narazie śmigają bez zarzutu, duży plus dla was i waszej firmy, pozdrawiam
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież