Usuwanie linków przez Narzędzia dla Webmasterów - czy warto?

Narzędzie Google do usuwania linków, wbrew pozorom niebezpieczne?Google ciągle wprowadza nowe ciekawe rozwiązania, które mają pomóc w ulepszeniu wyników wyszukiwania, często nawet usuwając strony, które nadużywają regulaminu oraz stosują niedozwolone techniki w celu tworzenia lików.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż zwykle jest tak, że dana strona przechodzi analizę przez Google, nie zapominając o nowych algorytmach. Jeżeli stronie nie uda się jej przejść pozytywnie, firma Google nakłada na witrynę filtr, przez który witryna spada w oszałamiającym tempie z posiadanych pozycji na odległe miejsca, bądź też przestaje się całkowicie pojawiać, oczywiście zależy to od rozmiaru podjętych działań, które szkodzą firmie Google oraz są wynikiem oszustwa.

Warto pamiętać iż korzystanie z firm zajmujących się promowaniem Państwa strony oraz pozycjonowaniem zależy od ceny jaką zapłacimy za usługi gdyż cena odzwierciedla poziom usług oraz rezultatu.

Jeżeli posiadają Państwo problem ze stroną, nie warto od razu się zniechęcać gdyż Google przygotowało narzędzie do usuwania linków, które może okazać się bardzo przydatne.


Jak określić, czy mamy problem z witryną?

Wszystkie informacje w tym zakresie bardzo szybko otrzymają Państwo na koncie Google Webmaster Tools, gdzie powinni Państwo zarejestrować swoją stronę, jeżeli jednak nie posiadają Państwo konta w tym serwisie, powinniście zrobić to jak najszybciej, gdyż oprócz ważnych wiadomości od firmy Google, które dotyczą Państwa witryny, wówczas dostaną Państwo wartościowe informacje i wiele ciekawych ustawień które ułatwią indeksację oraz szczegółową analizę.

Jak działa narzędzie, o którym mowa w artykule?

Narzędzie Google pomaga w usuwaniu szkodliwych linków, które prowadzą do naszej strony. Nie zawsze ma to naszą ingerencje, więc warto często do niego zaglądać.

Kiedy powinieneś użyć narzędzia do usuwania złych linków?

Narzędzia tego nie powinno używać się od tak gdyż jest w fazie początkowej tworzenia. Jeżeli nie otrzymali Państwo ostrzeżenia of Firmy Google w zakresie szkodliwych bądź nadmiernych linków prowadzących do Państwa strony, to narzędzie nie jest Państwu potrzebne. Jeżeli jednak otrzymali Państwo takowe zgłoszenie, zanim skorzystają Państwo z tego urządzenia powinni bardzo dokładnie przeanalizować linki prowadzące to Państwa strony, oczywiście szukając tych szkodliwych, skonsultować się z administratorami stron z których pochodzą szkodliwe dla nas linki i poprosić o usunięcie (jest to jednak długotrwałe oraz nie zawsze przynosi żądany efekt), jeżeli nie przyniesie to rezultatu, dopiero wtedy mogą Państwo skorzystać z narzędzie Google, ciągle jednak zachowując szczególną ostrożność.

Gdzie możemy znaleźć to narzędzie?

Jest to narzędzie Google więc dostęp do niego uzyskamy po zarejestrowaniu w Google Webmaster Tools, po uprzednim zarejestrowaniu naszej strony.

Komentarze   

 
0 #2 Mariuszek 2014-10-01 07:18
Dziękuję bardzo za ten artykuł. Bardzo mi się przydał przy odfiltrowywaniu .
Cytować
 
 
0 #1 Shilla 2014-03-10 01:02
Moja strona złapała filtra nałożonego przez Google, dzięki waszemu poradnikowi usunęłam część szkodliwych linków, a to już jakiś progress, od dawna czytam artykuły waszej firmy i jestem waszą fanką na fb, oby coraz więcej nowości bo warto zobaczyć
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież