Fałszywe konkursy w sieci, z cyklu nie daj się nabrać oszustom!

Fałszywe konkursy w sieci, z cyklu nie daj się nabrać oszustom!Obietnica wygranej tabletu lub smartfonu działa najlepiej na wyłudzanie danych osobowych, często kończy się trudnymi do naprawienia problemami.

W sieci aż roi się od fałszywych formularzy konkursowych oraz ankietowych, jest to sprawdzone zgłasza wśród cyperprzestępców narzędzie do wyciągania od nie świadomych niczego internautów danych osobowych. W Polsce te przestępstwa są coraz bardziej popularne oraz trudne do wykrycia – według laboratoriów antywirusowych ESET w ubiegłym miesiącu były najczęstszymi poważnymi atakami na Polaków. Hakerzy często zasłaniają się fałszywymi mam tutaj na myśli tablety, smartfony, ipody oraz bonusami takimi jak klucze do gier czy kody oraz wiele innych w zamian za wypełnienie prostych ankiet, aż kusi wprowadzeniem swoich danych kontaktowych. Często takie działania kończą się aktywacją kont Premium, które są bardzo kosztowne bo aż około 9,99 złotych dziennie, problemem jest później tą usługę dezaktywować.

Pokrótce wyjaśnimy Państwu jak łatwo można rozpoznać stronę, która może nam zaszkodzić. Zazwyczaj wygląda to tak, iż podczas wizyty na przypadkowej stronie www, wyświetlane jest nowe okno z grafiką przedstawiającą smartfon lub tablet oraz reklama o tym że możemy go mieć, kliknięcie oczywiście powoduje automatyczne przejście na witrynę oraz popup z wygraną. Z informacji wyświetlonych na stronie wynika, że wypełnienie krótkiej ankiety lub odpowiedź na niewielką ilość pytań da nam dużą szansę wygrania jednego z atrakcyjnych gadżetów, warunkiem tego jest jednak pozostawienie swoich danych kontaktowych, zazwyczaj numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail. Nieświadome spełnienie tego wymogu może kończyć się dla nas aktywacją pakietu, w ramach którego będziemy otrzymywać na wskazany przez nas numer telefonu niechciane i bardzo drogie wiadomości SMS, a nasz adres e-mail trafi do bazy danych spam botów, które codziennie będą wysyłać nam wiadomości ze spamem oraz kolejnymi „wygranymi”.

Przed tego typu formularzami konkursowymi oraz fałszywymi ankietami najlepiej chronią nas programy antywirusowe, no-script oraz pakiety bezpieczeństwa, które od razu blokują niebezpieczne wyskakujące okienka. Aplikacje zabezpieczające nie chronią nas jednak przed wszystkimi tego typu stronami oraz oszustami, radzimy bowiem nie ufać konkursom oraz stronom które za nic oferują nam bardzo wiele, nie ma wystarczających informacji odnośnie konkursu oraz praw autorskich i realnych danych osobowych.

Komentarze   

 
0 #2 Alicja 2014-10-01 07:19
Cytuję freekill:
dzięki za dodanie, wysyłam linka do waszego artykułu dalej, bo w sieci coraz wiecej takich fałszywych dobroczyńców się pojawia, a ludzie naprawdę się na to nabierają, wszyscy powinniśmy uważać na tego typu spamy jak wygrane za nic, bo w tym świecie za darmo nie ma niestety nic.


Ja równiez popieram i też odsyłam do znajomych. Nie raz się już nacięłam.
Cytować
 
 
0 #1 freekill 2014-03-10 01:05
dzięki za dodanie, wysyłam linka do waszego artykułu dalej, bo w sieci coraz wiecej takich fałszywych dobroczyńców się pojawia, a ludzie naprawdę się na to nabierają, wszyscy powinniśmy uważać na tego typu spamy jak wygrane za nic, bo w tym świecie za darmo nie ma niestety nic.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież