O tym jak Internet zawojował Polskę, aż 17 milionów Polskich internautów z dostępem do sieci!

O tym jak internet zawojował Polskę, aż 17 milionów Polskich internautów z dostępem do sieci!Co dziwne, wynik, który osiągnęła Polska wedle specjalistów nie jest żadnym wyczynem ani powodem do domy, dlaczego tak jest?

Z Internetu na chwilę obecną korzysta ponad 17 milionów Polaków, wynika to z najnowszych badań firmy NetTrack, jest to rekordowa liczba w historii sieci. Patrząc jednak na zachodnią Europę nie możemy popadać w zbyt duży optymizm gdyż dynamika wzrostu liczby użytkowników jest niewielka , a liczba Polaków z dostępem do Internetu posiada tylko 22 miejsce na kontynencie. Zastanawiać się można dlaczego te wskaźniki są tak niskie? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie warto zapoznać się ze statystykami dotyczącymi samych internautów oraz światłowodów w Polsce. Z raportu PBI z naszej sieci w Polsce korzystają zazwyczaj ludzie młodzi między 16 a 44 rokiem życia, ludzie mieszkający w dużych miastach, którzy mają najlepszy dostęp do Internetu.

To nie wszystko, duże problemy z dostępem do Internetu oraz szybkościami pojawiają się na peryferyjnych osiedlach dużych miast, co dopiero w mniejszych miejscowościach bądź też wsiach? Grzegorz Szymczak z firmy Aer Network uważa iż w takich sytuacjach dostarczycielu szerokopasmowego jest dużo mniej niż w dużych miastach albo nie ma ich wcale. To wszystko pokrywa się z demografią internautów w sieci, młodzi przeprowadzają się zazwyczaj do centrum aglomeracji , starsi zaś wolą zostać w niewielkich miejscowościach bądź przedmieściach, w których trudniej o dostęp do sieci czy też do przywyknięcia do nowych technologii jakie pojawiają się w naszym świecie.

Pan Szymczak wyjaśnia również, że dynamiczne zmiany na plus w sferze sieci radiowych wynikają ze zmiany pasma, zaśmiecona licznymi sygnałami częstotliwość 2,4GHz została trwale zastąpiona przez 5GHz, dzięki czemu nie tylko w krótkim czasie przyspieszyliśmy nasz Internet z 512kbt/s do nawet 100Mega bajtów na sekunde, ale również nie musimy przejmować się uciekającym sygnałem, co było zmorą pierwszych użytkowników Radiówki. Dostęp bezprzewodowy staje się więc równorzędną alternatywą, która dobrze wróży internautom. Im większy jest zakres oferowanych rozwiązań technologicznych, tym mamy większą szanse na podłączenie mieszkańców zarówno dużych jak i małych miejscowości, co daje nam szanse dołączenia do Europy Zachodniej.

Komentarze   

 
0 #2 Niceone 2014-10-01 07:20
przyjemny artykuł i nie zła ciekawostka :) Miło sie czyta!
Cytować
 
 
0 #1 masterplaster 2014-03-10 01:08
internet i cała technologia to dokonanie naprawdę olbrzymich i dynamicznych zmian, bo jeszcze trzydzieści lat temu, nikt nie wiedział, że tak będzie wyglądał świat, a co to dopiero będzie za kolejne 30-50 lat kiedy sami będziemy starsi, a dla naszych wnuków czy prawnuków to nie będzie nic specjalnego, tak czy owak bardzo przydatne informacje, dzięki!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież