Cyberprzestępczość, czyli zabezpieczenie strony internetowej

Włamania na stronę - czyli cyberprzestępczość w SieciZnacząco powiększają się szkody wyrządzane przez hakerów, już tylko jeden atak może kosztować nawet pół miliona dolarów.

Ataki przeprowadzane na urządzeniach mobilnych są na chwilę obecną największym zagrożeniem dla światowych firm, gdyż na celowniku cyber przestępców w 2013 roku mogą być nie tylko ogromne korporacje ale również małe, nie pozorne firmy. Średni koszt szkód rośnie z dnia na dzień a firmy szacują ów ataki na ponad pół miliona dolarów. Te wnioski nasuwają się z wynikających badań, które przeprowadziła firma Check Point Software w kwietniu 2013 roku, które zostało przeprowadzone pośród 800 specjalistów branży na świecie. Według analiz liczba ataków stale rośnie a największe zagrożenie jak się okazuje spada na urządzenia mobilne.

Dlaczego hakerzy zaczęli się interesować tabletami oraz smartfonami, głównym z czynników uzasadniającym nagły wzrost zainteresowania hakerów tymi urządzeniami jest rosnąca ilość urządzeń, które stosowane są przez korporacje, często nieumyślnie przechowujące ważne informacje oraz dane firm. Ponad połowa firm otwiera furtkę oraz zaprasza hackerów do poufnych danych, które przechowują na mobilnych urządzeniach, rośnie również liczba pracowników korzystających z urządzeń mobilnych za pomocą firmowych sieci.

Skuteczną metodą dla obrony przed atakami są systemy zabezpieczeń wielu płaszczyzn, ponadto po co się bronić skoro większość firm widzi większe zagrożenie ze strony własnych pracowników aniżeli hakerów. Firmy starają się zabezpieczyć swoje sieci często blokując dostęp z komputerów firmowych dla urządzeń typu DropBox, Google Drive oraz wiele innych, mimo tych działań liczba i tak wzrasta wielokrotnie. Polska pod względem zagrożenia znajduje się w najbardziej zagrożonej pozycji nie tylko w Europie, ale i na Świecie.

Dlaczego tak się dzieje, a firmy mają częste włamania? Podstawowym problemem jest złe stosowanie zabezpieczeń a zarazem ich brak, co tłumaczą ceny oprogramowań gdyż wymogi stale się zmieniają a systemy są coraz bardziej zaawansowane, cena również idzie w górę. W 2012 roku aż 79 procent firm na świecie miało problemy z atakami w cyberprzestrzeni, a sprzedaż zabezpieczeń systemowych o dziwo rośnie w znacznie mniejszym tempie.

Może zatem warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia i wydać jednorazowo pieniądze na oprogramowanie i zabezpieczenia swoich firm oraz witryn, gdyż jest to o wiele bezpieczniejsze i wbrew pozorom tańsze.

Nasza firma posiada duże doświadczenia w zabezpieczaniu stron zachęcamy, więc naszych klientów do zabezpieczania witryn i zapobieganiu powstawania błędów oraz wycieków.

Już dzisiaj mogą Państwo zamówić zabezpieczenia swoich stron internetowych: http://web.e-kabza.pl/oferta/sprawdzanie-zabezpieczen

Komentarze   

 
0 #2 Kamila 2014-10-01 07:22
Przeczytałam wszystkie Państwa artykuły i naprawdę polubiłam Państwa firmę. Widać rzetelność, obeznanie oraz chęć pomocy - nie tylko dla klientów. Artykuł bardzo przydatny i pomocny. Chętnie skorzystam z Państwa oferty. Pozdrawiam serdecznie i artykuł polecam każdemu.
Cytować
 
 
0 #1 Animaslayer 2014-03-10 01:11
Cyberprzestąpcz ość, a raczej hacking jest znany nie od dzisiaj, co tu wiele gadać, nie każdy potrafi się bronić przed atakami złoczyńców, a nie ma jeszcze cybernetycznych szeryfów, jednakże wasz poradnik jest wielkim postępem oraz pomocą, dla tych bezbronnych ludzi, bardzo dobry poradnik, który powinien przeczytać każdy.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież