Jak stworzyć własnego bloga - firma KABZA wyjaśnia

Jak stworzyć własnego bloga - firma KABZA wyjaśniaWitam serdecznie, w dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu kilka prostych kroków tworzenia własnego, prostego bloga.

Pokrótce opiszemy Państwu każdy punkt, w sposób zrozumiały, dzięki temu nie będą mieli Państwo problemu ze stworzeniem własnego bloga, który urozmaici stronę oraz przyciągnie uwagę.

Ważnym jest iż jest to prosty blog, stworzyć go może każda osoba, w celu uzyskania lepszego efektu bloga, posiadającego więcej możliwości i dodatków, należy zatrudnić jednak firmę która w profesjonalny sposób się tym zajmie.

Po pierwsze powinni Państwo wyszukać słów kluczowych istotnych dla niszy, której ma dotyczyć stworzony przez nas blog. W tym celu warto a nawet musowo skorzystać z Mark et Samurai, Google Keyword Tool, Google Insights bądź też wielu innych narzędzi, po uprzedniej analizie konkurencji.

Po drugie musimy wybrać nazwę naszej domeny, zakupić ją, przekserować na nasz serwer bądź też hosting który chcemy poświecić na utrzymywanie bloga. Polecamy serdecznie nasze nie zawodne serwery.

Instalujemy bloga w oparciu o aktualną wersję WordPress, który jest obecnie najlepszym oprogramowaniem do tworzenia blogów, jest bardzo łatwy w obsłudze i ciągle ulepszany, oraz instalacji szablonu, które można wybrać z tysięcy motywów dostępnych w zbiorach WordPress na oficjalnej stronie producenta.

Instalujemy i konfigurujemy standardowe pluginy do wordpress , wybieramy te niezbędne do stworzenia bloga na przykład CommentLuv.

Warto zabezpieczyć swojego bloga przed atakami cyber przestępców pomoże nam w tym skonfigurowanie pliku .htaccess Państwa bloga i zainstalowanie oraz skonfigurowanie specjalnych wtyczek, gdyż jest to bardzo ważne, polecamy nasz artykuł o hakerach, który znajdą Państwo na naszym blogu.

Na koniec muszą Państwo zintegrować blog z Google Analytics oraz FeedBurnerem.

Ważna jest regularność tworzenia nowych, ciekawych i unikalnych treści na blogu, warto również pamiętać o umieszczaniu w notatkach nie zbędnych słów kluczowych.

Warto również dodać dodatek który integruje blog z mediami społecznościowymi typu Facebook, Twitter, Grono, NK w celu uzyskania większej ilości czytelników.

Jednak przypominamy iż jest to wzór na łatwy blog, w celu uzyskania bardziej rozbudowanego bloga, szczególnie pod pozycjonowanie, należy skorzystać z usług firm, które posiadają odpowiednie umiejętności w tworzeniu takowych blogów.

Komentarze   

 
0 #2 Annalena 2014-10-01 07:24
Dla osób nie mających pojęcia o programowaniu, takich jak ja, poradnik bardzo użyteczny i pomocny. Zabieram się do pracy i pochwalę się wynikiem. pzdr
Cytować
 
 
0 #1 Sheydi 2014-03-10 01:18
Nie potrafiłam stworzyć bloga sama, ale dzięki waszemu poradnikowi zrobiłam to bez problemu, nie jest on taki jak go sobie wymarzyłam, ale może uzbieram jakąś sumkę, którą przeznaczę na stworzenie profesjonalniej szego bloga, dziękuje z całego serca
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież