Dlaczego warto unowocześnić stronę internetową - firma KABZA radzi

Dlaczego warto unowocześnić stronę internetową - firma KABZA radziTechnologie związane z globalną siecią rozwijają się każdego dnia, prędko zmieniają się też trendy związane z projektowaniem stron internetowych. W efekcie, strony szybko tracą swoją świeżość i nowoczesność.

Uważamy, że maksymalnie po 4 latach, każdej stronie należy się odświeżenie, unowocześnienie. Nie muszą to być drastyczne zmiany w wyglądzie. Czasem wystarczy lifting, unowocześnienie, dostosowanie do aktualnych trendów mody internetowej. Podobnie jak czasopisma co jakiś czas odświeżają szatę graficzną, dobrze jest odświeżyć stronę internetową zarówno w wyglądzie jak i kodzie.

Ale po co to robić, skoro strona działa i informacje na niej są aktualne?

  • Świeżość i nowoczesność strony będzie dobrze świadczyć o firmie: że dba o wizerunek, że stara się iść z duchem czasu, że w ogóle działa (po niektórych stronach trudno ocenić czy firma przypadkiem nie zaprzestała działalności czy w ogóle nie upadła)
  • Kilka lat to wystarczająco dużo czasu, aby technologie internetowe poszły znacznie do przodu. Skonsultuj się z osobą zajmującą się tworzeniem stron, czy nie można by było tych nowych technologii wykorzystać do uatrakcyjnienia strony – przy pomocy ciekawych efektów, zastosowania niestandardowych czcionek i tym podobnych, wyróżnij się na tle konkurencji! Teraz można sobie pozwolić na wiele więcej, niż kilka, kilkanaście lat temu.
  • Przy okazji odświeżenia strony można dokonać optymalizacji SEO, co z pewnością pomoże w zdobywaniu wyższych lokat w wynikach wyszukiwania Google lub innych wyszukiwarek

Jeżeli zmiany na Twojej stronie wiążą się z jakimikolwiek zmianami adresów podstron (na przykład jeśli podstrona „O firmie” dotychczas znajdowała się pod adresem:
http://www,e-kabza,pl/?page=ofirmie, a po zmianach znajduje się pod adresem
http://www,e-kabza,pl/o-firmie – to nastąpiła zmiana adresu podstrony)
należy zadbać o właściwe przeniesienie „starych” linków (przekserowaniem 301), aby:

  • nie stracić wypracowanej pozycji w wyszukiwarkach internetowych typu Google
  • osoby korzystające z zakładek w przeglądarkach (dodające do ulubionych) nie trafiły po zmianach na pustą stronę (typu 404), ale przynajmniej na stronę główną jak nie od razu do konkretnej podstrony.

Komentarze   

 
0 #1 Łukasz 2014-03-10 01:09
Cóż kto nie idzie z duchem czasu zawsze zostaje w tyle, trzeba patrzeć na każdy update google
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież