Wyszukiwarka DuckDuckGo - realne zagrożenie dla Google?

Nowa wyszukiwarka DuckDuckGo - konkurencja dla GoogleCzy to prawda, że internauci przestali ufać Google? Konkurencja nie śpi, inne wyszukiwarki pną się w górę, jedną z nich jest DuckDuckGo o której dzisiaj pokrótce napiszemy.

Otóż już nie Google czy Bing, a niewielka wyszukiwarka DuckDuckGo, która zaczęła się cieszyć ogromną popularnością zaraz po wydaniu najnowszego oprogramowania Linuxa - Fedory, oraz kilka podobnych usług w ciągu ostatnich kilku tygodni cieszyły się największymi wzrostami, dlaczego tak jest , a zaufanie do sprawdzonych, starych i dobrych wyszukiwarek ciągle spada? Wygląda na to, że po ostatnich wielu kontrowersyjnych posunięciach związanych ze śledzeniem aktywności internautów przez NSA niektórzy ze szpiegowanych użytkowników postanowili poszukać alternatyw oraz najlepszych rozwiązań dla usług rozwijanych przez tych technologicznych liderów.

Wyszukiwarka DuckDuckGo zyskała przy tym najwięcej.

Autorzy wyszukiwarki DuckDuckGo, która ciągle chwali się tym jak bardzo dba o prywatność użytkowników, poinformowali niedawno o rekordowej popularności usługi w ostatnim czasie. Jak informują przedstawiciele DuckDuckGo zajęło im 1445 dni wygenerowanie miliona wyszukań, 483 dni dotarcie do dwóch milionów wyszukań oraz tylko 8 dni dzięki którym przekroczyli aż trzy miliony wyszukań. Jest to jeden z największych sukcesów jakie zanotowali, a nam pokazuje jak bardzo popularna zaczyna robić się ów wyszukiwarka, która na początku uznawana była za wyszukiwarkę posiadającą nikłe zasoby, zaskoczyła jednak wszystkich.

Wiele innych dotąd nie znanych wyszukiwarek typu starpage.com czy ixquick.com pokazały ostatnio w jak szybkim czasie przekroczyły trzy miliony wyszukiwań dziennych i mimo tego iż jest to niewielki ruch w porównaniu do największej wyszukiwarki jaką jest Google czy Bling bez wątpienia można stwierdzić jak bardzo rośnie niechęć użytkowników do właśnie tych technologicznych liderów wyszukiwarek.

Ogromnym plusem wyszukiwarek jest to, iż zwykle nie ustępują wiele swym liderom, jeżeli zwracać uwagę na jakoś wyników wyszukiwań. Wielu internautów chwali sobie wyszukiwarki drugorzędne jakimi można uznać na przykład wspomniany DuckDuckGo, jeżeli Google oraz Blink nie zmienią swojego postępowania, to czy dalej ich kadencja będzie tak owocna? Może zastąpią ją mniejsze, coraz bardziej uznawane?

Komentarze   

 
+1 #1 Kamil 2014-03-10 01:18
Chyba nikt z nas nie lubi być szpiegowany, szkoda że nie ma Polskiego odpowiednika google bo na pewno duża część ludzi by się przeniosła
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież