Filtr ręczny w Google oraz filtr algorytmiczny - jak zapobiegać i wydostać stronę www?

Spadki w wynikach wyszukiwania, czyli wszystko o filtrach w GoogleOd dawna wielu klientów naszej konkurencji wysyła do nas zapytania dlaczego ich strona, która była na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania, zaczęła raptownie spadać w dół w SERPach. Odpowiedź na to jest bardzo prosta. Szybkie spadanie w pozycjach wyszukiwania spowodowanie jest filtrem nałożonym przez wyszukiwarkę, co oczywiście skutkuje szybkim, a nawet natychmiastowym spadkiem.

Na chwilę obecną wyróżniamy dwie grupy filtrów: algorytmiczny i ręczny.
Pierwszym filtrem jest filtr ręczny, który jest skutkiem moderacji ręcznej przez pracownika Google, czyli działu SQT – Search Quality Team. Natomiast drugim filtrem jest filtr automatyczny, wynikający z nadania filtru przez algorytm Google, co dzieje się automatycznie bez udziału pracowników Google.

Skoro są dwa rodzaje filtrów, można by było pomyśleć, za co tak naprawdę można dostać filtr i jak się przed nim bronić?

Jednym z najważniejszych powodów dostania na stronę filtra jest zbyt szybki przyrost linków na naszej witrynie, bądź ich raptowny spadek. Filtr można dostać również za korzystanie z systemu wymiany linków (tzw. SWL), za brak unikalnej treści na stronie, która jest zaindeksowana. Google bardzo surowo traktuje kopie (Duplicate Content). Filtr można również nabyć przy dodaniu zbyt dużej ilości słów kluczowych. Zbyt duża ilość linków na stronie (stosunek linków do treści), zwana inaczej farmą linków również skutkuje filtrem. Warto również zwrócić uwagę na linki wychodzące oraz przychodzące, gdyż za duża ilość zaprowadzić nas może nie na szczyty wyszukiwarki, a na sam dół. Do filtra zaprowadzić nas może brak urozmaicenia, tak jakby brak dywersyfikacji, to znaczy iż do naszej strony prowadzi na przykład tysiąc linków o anchorze X, jednak nie prowadzi żaden o anchorze Y. Jedne z najbardziej niebezpiecznych, skutkujących filtrem są wirusy na naszej witrynie, których należy się jak najszybciej pozbyć, kiedy tylko dowiemy się o nich.

Wyjaśniliśmy co mogą Państwo zrobić aby nie dopuścić do dostania filtru na Państwa stronie, co zrobić kiedy jednak już go nabyliśmy?

Usuwanie filtra z witryn to bardzo ciężka sprawa, odradzamy Państwu zabieranie się za to we własnym zakresie. Przede wszystkim muszą się Państwo zgłosić do firmy, która posiada w ofercie zdejmowanie filtrów, gdyż do tego potrzeba doświadczonej i profesjonalnej ręki. Zdejmowanie filtra ze strony jest na tyle skomplikowaną operacją, że tylko nieliczne firmy (takie jak nasza) podejmuje się tego rodzaju zleceń. Nasza firma zdejmuje filtry ze stron, spowodowane nie umiejętnym pozycjonowaniem. Z naszych usług skorzystało już bardzo wielu właścicieli stron www. Jeżeli posiadają Państwo filtr na stronie, zapraszamy do współpracy. Oferujemy również profesjonalne pozycjonowanie, dzięki któremu mają Państwo pewność, iż nie nabawią się filtru.

Komentarze   

 
0 #1 Michał 2014-03-10 01:26
Z racji tego że jestem tak bardzo wdzięczny za pomoc wyjścia z filtra w google chciał bym serdecznie wam podziękować i polecić was, waszym wszystkim czytaczom
Jeszcze raz wielkie dzięki
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież