Frazy i słowa kluczowe - klucz do skutecznego pozycjonowania

Jak najlepiej wybrać słowa kluczowe do pozycjonowania?Dlaczego warto poświęcić czas by dobrze dobrać słowa kluczowe dla swojej witryny?

Jeśli znalazłeś się w tym artykule, to zapewne jesteś przed rozpoczęciem pozycjonowania swojej witryny w wyszukiwarkach bądź też pragniesz przeanalizować listę pozycjonowanych słów. Nasz artykuł pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie jak wybrać najlepsze frazy do pozycjonowania? Mamy również nadzieję, że nasz artykuł pozwoli Ci na zredukowanie nie potrzebnych kosztów, które często ponosimy i ustrzeże Cię przed stratą czasu na pozycjonowanie nieskutecznych słów kluczowych, wydaniem pieniędzy na słowa kluczowe, które nie przyniosą Ci zysku.

Warto zauważyć iż słowa kluczowe pełnią różnorakie role.

Warto zauważyć i nadmienić, iż nie wszystkie słowa kluczowe pełnią jednakową rolę w procesie zakupu Twojego towaru lub usługi, bądź też samej reklamy.

Wybór optymalnej listy słów kluczowych nie jest wcale taki prosty. Nie warto myśleć, że pierwsza lista wybranych przez nas słów do pozycjonowania będzie najlepsza i ostateczna, gdyż możemy nie zauważyć porażki. Najważniejszym jest wdrożenie mechanizmów śledzenia skuteczności jak również raz na jakiś czas weryfikacji wyników w tym optymalizacji listy słów kluczowych.

Reklamuj i pokazuj to co masz, to w czym działasz, a nie to czego nie ma i nigdy nie będzie

Jednym z poważniejszych błędów wielu właścicieli stron internetowych jest wybieranie do zestawienia fraz tych, które nie mają odpowiednika w zawartości na ich witrynie. Przed tym błędem powinniśmy bronić się rękami i nogami, w paru słowach wyjaśnię wam dlaczego. Otóż przy pozycjonowaniu nie posiadanej treści napotkamy na wiele utrudnień, a efekty będą nie zauważalne, ponieważ wyszukiwarka będzie zataczała błędne koło, widząc frazę, szuka na nią potwierdzenia, a jak ma je znaleźć skoro go nie ma? Wyszukiwarka nie umie odczytywać zawartości pokazanej w postaci filmów czy obrazów, stąd też jedynym źródłem aby nasze słowo kluczowe zadziałało są treści umieszczane na stronie, zawierające właśnie te słowa kluczowe, które wybraliśmy na początku. Kontynuując, wybierając słowa kluczowe niezgodne z branżą możemy otrzymać filtra lub bana od wyszukiwarki, o których mogą Państwo przeczytać na naszym blogu w innym artykule. Ponadto, użytkownicy mogą poczuć się oszukani, przez co tworzymy sobie antyreklamę.

Warto wykorzystać wszystko co mamy na myśli, bo zawsze może nam wpaść dobry pomysł.

Pierwszym ważnym zadaniem przy wyborze słów kluczowych jest tak zwana burza mózgów, warto wypisać sobie wszystkie żądane słowa kluczowe, jednak należy pamiętać aby były to słowa kojarzące się z posiadaną przez Ciebie ofertą, bądź zawartością na stronie, no i nie myśl o sobie, otwórz się na świat i pomyśl co potencjalni klienci mogą wpisywać w wyszukiwarkę szukając Twoich produktów lub usług.

Ważne jest również, żeby lista była możliwie jak najbardziej obszerna i wyczerpywała jak najwięcej możliwości, gdyż posłuży ona Tobie jako punkt wyjścia do dalszej analizy słów kluczowych.

Zwróć uwagę na popularność frazy, czyli słów kluczowych

Podczas wyboru najlepszego dla nas zestawu słów kluczowych ważne jest zwrócić uwagę na popularność wybranych przez nas fraz, dowiedzieć się jaką częstotliwość wpisywania i wyświetlania ma dane słowo kluczowe.

Warto wiedzieć iż duża ilość wyszukiwań nie gwarantuje nam sukcesu, ale znikoma ilość bądź też żadna może zagwarantować nam porażkę i wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Kierując się kryterium popularności słowa kluczowego warto mieć na uwadze to, że popularne słowo kluczowe nie gwarantuje nam osiągnięcia zamierzonych celów, a z kolei niepopularna fraza nie przyniesie nam żadnych zysków.

Jeżeli zatem poszukujemy popularnych słów kluczowych, warto rozeznać się w programach umożliwiających nam to, bądź też poprosić o radę specjalistów.

Czas odgrywa ważną rolę, im szybciej tym lepiej

Czas w życiu każdego człowieka odgrywa ważną rolę. Dlaczego ludziom zależy na czasie i to jak najszybszym? Każdy przedsiębiorca dobrze zna odpowiedź, która jest prosta i wyłania się szybko, czas to pieniądz.

Pozycjonowanie strony jest procesem długotrwałym, o dobrych wynikch i efektach często mówi się w perspektywie miesięcy tudzież nawet lat! Żeby osiągać zamierzone efekty przy pozycjonowaniu w racjonalnym czasie warto sporządzić dwie listy słów kluczowych, jedna która zawierała będzie frazy krótkoterminowe, druga zaś długoterminowe.

Czym są słowa długoterminowe, to słowa konkurencyjne, których wypozycjonowanie będzie trwało długo, jednak wyniki będą owocne oraz przyniosą duże zyski.

Słowa krótkoterminowe, to słowa o mniejszej konkurencyjności, wypozycjonowanie ich nie trwa długo oraz doświadczenie pierwszych efektów w postaci zapytań ofertowych / zakupów będzie szybsze.

Skuteczność wybijania się oraz redukcja ponoszonych kosztów

Przy wyborze fraz warto się również zastanowić w jakim celu je dobieramy.

Najczęstszym celem pozycjonowania naszej strony jest zwiększenie sprzedaży w naszym sklepie, bądź też zwiększenie ilości zapytań ofertowych.

Jak zatem ustrzec się przed informacją iż nasze słowo kluczowe jest za słabe, dopiero po roku pozycjonowania i wydaniu na ten proces nawet kilku tysięcy złotych?.

W skrócie, czyli po pierwsze warto zaznaczyć iż skuteczna lista fraz powstaje w wyniku ciągłego testowania, optymalizacji fraz, znowu testowania i kolejnych optymalizacji. Żeby zobaczyć które słowa kluczowe są skuteczne musimy określić jaki skutek ma przynieść nam pozycjonowanie. Inwestujmy w narzędzia pozwalające nam śledzić skuteczność kampanii, gdyż warto wiedzieć na czym stoimy. Najważniejszym jednak jest czas, gdyż powinniśmy pozwolić pozycjonowaniu rosnąć, nie od razu pojawią się efekty. Ostatnim ważnym punktem jest wybranie firmy specjalizującej się w pozycjonowaniu. Warto nie wybierać najtańszej a najlepszej.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z naszej oferty pozycjonowania.

Komentarze   

 
0 #1 Alex 2014-03-10 01:41
Witam, wpadłem na waszego bloga w poszukiwaniu motywacji, gdyż jest przedemną ciężki wybór fraz, czyli słów kluczowych, wasza firma bardzo dobrze zna się na rzeczy co widać w waszych artykułach, dzięki wam znalazłem to czego potrzebowałem, POLECAM
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież