Alexa Ranking - szczegółowe informacje

Alexa Ranking i wpływ na pozycjonowanieCo to jest Alexa Rank i co dzięki niemu możemy wywnioskować?

Ranking Alexa jest to bezpłatne narzędzie dzięki ,któremu uzyskujemy użyteczne informacje na temat naszej strony internetowej. Dzięki pomocy strony www Alexa,com możemy zdobyć różne potrzebne nam dane na przykład pozycję naszej strony w krajowym oraz globalnym rankingu ruchu, procentowy krajowy jak i globalny zasięg ilości odsłon, czy dane użytkownicy przypadających na temat ilości odsłon. Narzędzie to pozwala na przykład sprawdzić jak wygląda nasza strona internetowa na tle naszej bezpośredniej konkurencji.

Ranking Alexa pokazuje między innymi takie informacje jak:

  • pozycję naszej strony www w globalnym rankingu ruchu na stronach tak zwany Traffic Rank
  • globalny zasięg naszej strony internetowej według użytkowników tak zwany Reach
  • światowy zasięg według ilości odsłon tak zwany Pageviews
  • dzienną ilość odsłon przypadającą na jednego użytkownika tak zwany Pageviews on User
  • przedstawia współczynnik odrzuceń w czasie tak zwany Bounce
  • średni czas spędzony przez użytkowników na naszej stronie internetowej w minutach tak zwany Time on Site
  • procentowe rozłożenie w czasie ilości wejść ze wszystki wyszukiwarek tak zwany Search

Jak Ranking Alexa zdobywa swoje dane do rankingu

Jest to możliwe dzięki duzej ilości użytkowników, którzy w zamian za korzystanie z Alexa Toolbar dostarczają informacji na temat przeglądanych przez nich stron internetowych. Im więcej użytkowników sieci posiada zainstalowane narzędzie Alexa, tym dokładniejsze dane możemy otrzymać. Niektórzy użytkownicy podważają dokładność przedstawianych wyników twierdząc, że zasięg user'ów z zainstalowanym Alexa Toolbar jest zbyt mały ,aby prezentować miarodajne wyniki. Trudno się nie zgodzić z tym twierdzeniem, gdyż Alexa Toolbar jest popularny w Stanach oraz w Azji, a w Europie nie cieszy się zbyt dużą popularnością w śrud Internałtów. Sposób zbierania danych przez narzędzie Alexa Rank, które w niejaki sposub szpieguje użytkowników, budzi wątpliwości internautów co do etyki ich działania. Z tej też przyczyny niektórzy internałci traktują to jako narzędzie spyware i nie instalują go w swojej przeglądarce.

Jakie są najważniejsze wady Alexa Rank

Wadą rankingu Alexa jest sposób zbierania informacji dotyczącą stron www. Pokazuje on dane tylko dla samej domeny głównej typu e-kabza,pl. Jeżeli mamy nasz serwis internetowy, który działa na subdomeny na przykłąd web,e-kabza,pl, to nie możemy uzyskać szczegółowych danych, ponieważ prezentowane są dane tylko i wyłącznie naszej domeny głównej.

Mimo swych oczywistych wad narzędzie to pomaga internautom zorientować się jak wyglądają parametry ich strony internetowej oraz jej bezpośredniej konkurencji.

Pozycję swojej strony internetowej można sprawdzić na ich stronie www,alexa,com.

Komentarze   

 
0 #1 Sampel 2014-03-10 01:30
Szukałem informacji na temat Alexy, ale do tej pory nic nie znalazłem, na szczęście napotkałem na wasz poradnik, który bardzo mi pomógł i do którego często wracam, jestem waszym fanem na fanpagu i stale czytam wasze nowości, oby wasz zapał udzielał się każdemu, robicie kawał dobrej roboty!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież