Co to jest PageRank i do czego służy pingowanie?

PageRank i pingowanie w Google - firma KABZA wyjaśniaCo to jest i do czego służy PageRank czyli w skrócie PR

PageRank jest to algorytm określający jakość naszej strony internetowej w skali od N/A lub nazywany przez większość -1 poprzez 0 do 10. Najważniejszy wpływ na wartość PageRank strony www mają linki zwrotne tak zwane BackLinks (ich ilość jak i wartość) co nazwane jest Link Popularity. W większości przypadków jeśli nasza strona internetowa ma wysoki Page Rank ma też wysoką pozycje w wyszukiwarce Google.

Działanie wyznacznika PageRank

PageRank jest rozszerzeniem od dawna wszystkim znanej heurystyki, wedle której jakość tekstu powinna być proporcjonalna do liczby tekstów do niego się powołujących. Ulepszenie zaproponowane przez autorów wyszukiwarki Google polegało na nadawaniu wagi i jakości odnośników wskazujących na rozpatrywany tekst ich własną wartością PageRank. Innymi słowami jeśli na dany tekst powołuje się artykuł, który sam ma wysoką ocenę PR, ma to większe znaczenie, niż gdy na ten sam tekst powołuje się klika mało popularnych stron internetowych.

Podobne metody do algorytmu PageRank są aktualnie coraz śmielej wprowadzane do mechanizmów wszystkich innych wyszukiwarek internetowych. Szczegóły właściwego algorytmu nigdy nie zostały w stu procentach upublicznione i są jednymi ze ściśle strzeżonych tajemnic Google (choć pozycjonerzy metodami prób i błędów prubują odgadnąć te szczegóły). Do tego są najprawdopodobniej na bieżąco poprawiane, aby zwiększać efektywność tego mechanizmu. Wszelakie dane dostępne jawnie przedstawiają jedynie ogólnikową wersję algorytmu stosowanego w wyszukiwarce Google. Ponadto wyznacznik PageRank jest tylko jednym z wielu elementów decydujących o ostatecznej pozycji danej strony spośród wyników wyszukiwania Google, a wprowadzane zmiany powodują, iż PR ma coraz mniejszy na to wpływ.

Pingowanie linków czyli przyspieszanie Indeksacji stron internetowych jak i linków

Pingowanie to działanie przydatne przy przyspieszeniu indeksacji nowo opublikowanych treści na naszych serwisach internetowych, stronach www gdzie umieszczone są linki, naszych blogach, prywatnych zapleczach i tym podobnych i jest to bardzo niezwykle przydatna technika SEO, która pozwala dużo szybciej zaindeksować wszystkie wyżej wymienione treści.

Na czym to tak naprawdę polega i co to jest pingowanie

Cały proces pingowania jest stosunkowo prosty i ma na celu poinformowanie wszystkich robotów wyszukiwarek o tym, że w sieci internetowej pojawiła się nowa treść, którą warto, aby ten robot zobaczył. Na początku wysyłany jest ping do danego serwera, który takie rozporzędzenia zbiera. W tym momencie informujemy serwis www przyjmujący taką informację o pojawieniu się nowej treści.

Kolejnym etapem jest odwiedzenie pingowanego adresu www i przejrzenie go przez danego robota wyszukiwarki. Właśnie o ten element w całym procesie pingowania nam chodzi. Dzięki naszemu działaniu dany robot przegląda naszą stronę internetową i o ile wszystko jest w porządku w niedługim czasie pingowany adres internetowego zostanie w pełni zaindeksowany.

Jak zatem pingować robotom i szybciej indeksować wszystkie swoje treści na stronie internetowej?

W całym internecie można znaleźć wiele serwisów ułatwiających pingowanie. Ich działanie jest niezwykle proste ogranicza się ono głownie do podania adresu URL który chcemy spingować, następnie wybieramy serwisy XML/RPC do których chcemy wysłać żądanie o rozpatrzenie. Jednakowoż trzeba pamiętać że działają one na ograniczonych możliwościach można zdobyć też oprogramowanie które jest dużo skuteczniejsze.

Komentarze   

 
0 #1 Marco 2014-03-10 01:34
Dopóki nie natrafiłem na wasz artykuł nie zdawałem sobie sprawy z tego, dlaczego moja strona stoi w miejscu zamiast ruszyć dalej, dzięki wam odkryłem, że moje ratio jest poniżej krytyki i zabieram się za naprawę tego błędu, bardzo dziękuję za pomoc i polecam!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież