Myślnik w domenie czy też nie - pozycjonowanie lub wizualizacja

Co lepsze domena z myślnikiem lub bez - firma KABZA wyjaśniaJest to jedna z głównych kwestii związanych z zakupem domeny internetowej. O tym która domena jest lepsza można by się było rozpisać przynajmniej na kilkudziesięciu stronnicowy referat, ale postaramy się przybliżyć temat jak najzwięźlej w naszym artykule.

Dlaczego domena z myślnikami nie jest dla nas najlepszym wyjściem?

 • Dużo ciężej się ją dyktuje przez telefon tak jak w naszym przypadku: web kropka e myślnik kabza kropka pl w porównaniu do kabza kropka pro
 • Im więcej do zapamiętania tym ciężej, przy kolejnych myślnikach możemy zapomnieć o końcówce domeny. Nasuwa się tutaj konkretne zastrzeżenie, ponieważ domena z myślnikami jest czytelniejsza, więc powinno się ją prościej zapamiętać. Owszem łatwiej zapamiętać poszczególne słowa, ale można zapomnieć o myślniku lub myślnikach, a to może spowodować, że wejdziemy przypadkiem na stronę konkurencji
 • Jest po prostu dłuższa od domeny bez myślników, dlatego łatwiej się zmieści na wizytówce (w skrajnych przypadkach, gdzie decyduje jedna czy dwie literki)
 • Trzeba pamiętać, że czasem osoby starsze słysząc jak ktoś dyktuje "www kropka dobry myślnik samochód kropka pl", wpisze w przeglądarce internetowej www.dobrymyslniksamochód.pl. Oczywiście nie będą to częste przypadki, ale raz na jakiś czas może się to zdarzyć, a utrata każdego klienta to strata dla firmy.

Dlaczego domena zawierająca myślnik jest lepsza?

 • Domena z myślnikiem jest dużo czytelniejsza. Porównaj: www,tani-salon-samochodowy-warszawa,pl i www,tanisalonsamochodowywarszawa,pl - w domenie z myślnikami od razu widać oddzielone wyrazy i nie trzeba się domyśleć. Dyslektycy, którzy sami dopisują sobie końcówki słów mogą przekręcić domenę, dlatego oddzielenie poszczególnych wyrazów z jednego ciągu literowego gwarantuje nam przejrzystość.
 • Jest dużo lepsza pod pozycjonowanie naszej strony internetowej. Przez wyszukiwarki internetowe w tym Google myślnik jak czytany jako spacja, zatem domena z myślnikami to po prostu osobne słowa. Google czytając naszą stronę www,tanie-samochody-warszawa,pl od razu wybierze nam tanie samochody warszawa oraz różne kombinacje tych słów. To przekłada się na łatwiejsze wypozycjonowanie słów zawartych w domenie, a wyraz taniesamochodywarszawa nie znaczy nic. Nawet jeśli ktoś jest sceptykiem i nie uważa że to tak działa, to linkując domenę brandowo, czyli po prostu wklejając na stronę nasz link www,tanie-samochody-warszawa,pl od razu dajemy słowa kluczowe do Google:
  • tanie
  • samochody
  • tanie samochody
  • samochody warszawa
  • tanie samochody warszawa
  Jeśli natomiast posiadamy domenę www,taniesamochodywarszawa,pl, wtedy link z domeną zamiast dobrego anchoru tekstowego (na przykład tanie samochody) nie zawiera nic, więc jest mniej wartościowy.

Co więc zrobić i jaką domenę wybrać?

 • Jeśli posiadamy pomysł na długą domenę (dwa lub trzy słowa), zarejestruj dwie domeny jedna z myślnikiem drugą bez i zrób przekierowanie 301 na jedną z nich. Tu się pojawi pytanie: na którą według nas najlepiej? Nasza odpowiedź to przekierowanie na domenę z myślnikami, ponieważ lepiej się ją pozycjonuje i jest bardziej przejrzysta, a w momencie gdy musimy komuś przedyktować domenę, możemy użyć domeny bez myślników
 • Ważne aby nie stosować więcej niż trzy słowa w domenie. Taka domena bardzo źle wygląda nawet ze wszystkimi myślnikami. Trzymaj się zasady że trzy słowa to maks, nie ważne czy się wybierze domenę z myślnikiem czy też bez. Istnieje nawet pogłoska, że Google bardzo źle traktuje domeny z więcej niż dwoma myślnikami (niestety nie przetestowaliśmy osobiście tej pogłoski)
 • Nie ma też obaw co do stosowania myślnika, jedna z największych polskich domen nasza-klasa,pl przetarła szlaki i przystosowała użytkowników że to normalna rzecz.

Podsumowanie naszych dywagacji domenowych

Każdy przypadek jest inny i dla niektórych pozycjonowanie nie jest potrzebne, dlatego każdy musi sam wybrać swoją opcję. Jednak osobiście polecam domenę z myślnikami, na którą będzie prowadziło przekierowanie 301 bez myślników.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież